1 815 500 forint gyűlt össze a Meseaukción

Az Őrzők Alapítvány a Tűzoltó utcai Gyermekklinika hivatalos alapítványa idén, első alkalommal rendezte meg a gyermekkönyv-illusztrátorok munkáinak jótékonysági árverezését. A rendhagyó aukcióval az Alapítvány célja a Tűzoltó utcai Gyermekklinikán kezelt beteg, daganatos és leukémiás gyermekek gyógyulásának támogatása. A kezdeményezésre 33 illusztrátor 90 db eredeti alkotása érkezett be, melyek között tustollal készített grafikák, giclée, akvarell és digitális nyomatok is megtalálhatóak voltak.

Az illusztrációk értékesítéséből 1 815 500 forint gyűlt össze, mellyel a szervezők a Tűzoltó utcai Gyermekklinika onkológiai és tüdőgyógyászati osztályára szükséges légzéstámogató eszköz megvásárlását támogatják.

Az eseményről készült képes beszámoló megtalálható Facebook oldalunkon.

www.facebook.com/orzok